Kategorie

POL LENA FARMA JK 1 LITR Zobacz większe

RAPICID 1 LITR

Nowy produkt

72,50 zł brutto

RAPICID 1 LITR

 

 (koncentrat do przygotowania roztworu)

 

STAN: NOWY

STAWKA VAT: 8%

SPRZEDAŻ TYLKO NA FAKTURĘ VAT

Płynny preparat do dezynfekcji i sanityzacji o właściwościach myjących. Skład Jod aktywny, kwas fosforowy, kwas siarkowy, woda, środki powierzchniowo czynne. Właściwosci i działanie Rapicid jest połączeniem jodoforu z detergentem. Dzieki temu wykazuje zarówno szerokie spektrum działania wiruso-, bakterio- i grzybobójczego, jak równiez właściwosci myjace. Rapicid inaktywuje m.in. wirusy pryszczycy, choroby pęcherzykowej świn, pomoru świn, choroby Aujeszkyego, wścieklizny, choroby Newcastle i choroby Mareka, niszczy też m.in. Aspergillus fumigatus, Candida albicans i Microsporum canis. Zawartość środkow powierzchniowo czynnych ułatwia roztworom roboczym preparatu Rapicid penetracje powierzchni porowatych i trudnych do odkazenia. Roztwory robocze preparatu sa stabilne i nie traca aktywnosci w obecnosci substancji i zanieczyszczen organicznych ani w niskich temperaturach. Roztwory robocze cechuja sie niska toksycznoscia, nie wykazują właściwosci drażniacych ani uczulajacych, nie niszczą odkażanych powierzchni. W środowisku zewnetrznym preparat ulega biodegradacji.Wskazania:

Mycie oraz dezynfekcja pomieszczeń dla wszystkich gatunków zwierząt hodowlanych, środków transportu, wyposażenia laboratoryjnego, weterynaryjnego, zootechnicznego, nasączanie mat dezynfekcyjnych i sanityzacja wody.Przeciwwskazania:

i środki ostrożności Preparatu nie należy stosowac do inaktywacji zarodników bakteryjnych i pratków w warunkach obiektów inwentarskich.Stosowanie i dawkowanie:

Rapicid jest stosowany w postaci roztworów do polewania, spryskiwania, wycierania lub zanurzania odkażanych przedmiotów, zamglawiania pomieszczeń z użyciem urządzeń wysokociśnieniowych oraz nasaczania mat dezynfekcyjnych i wypełniania basenów przejazdowych. Roztwory robocze sporządza się przez zmieszanie odpowiedniej objętości preparatu z wodą. Temperatura roztworów roboczych nie powinna być wyższa niż 43oC. Przed wykonaniem dezynfekcji własciwej należy usunąc zwierzęta i zbędne wyposażenie z odkażanych pomieszczeń. Nadmiar substancji organicznych należy usunąc mechanicznie, co zwiększa skuteczność wykonywanych zabiegów dezynfekcyjnych.Zaleca sie stosowanie roztworów o nastepujacych steżeniach:

1 : 100/200 - dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych od stopnia zanieczyszczenia powierzchni oraz rodzaju drobnoustrojów)

1: 400 - dezynfekcja ogólna w pomieszczeniach dla zwierząt

- maty dezynfekcyjne i baseny przejazdowe

1 : 500 - zamglawianie pomieszczeń w obecności zwierząt

1 : 600 - odkażanie narzedzi i wyposażenia weterynaryjnego, zootechnicznego i laboratoryjnego (przez 10-15 minut)

- dezynfekcja jaj w wylegarniach drobiu

1 : 2500 - sanityzacja wody pitnej dla zwierząt. Po godzinie od zastosowania preparatu odkażane powierzchnie należy spłukac silnym strumieniem wody i pozostawić do wyschnięcia. Utrata zółtego koloru przez roztwór roboczy wskazuje na koniecznosc jego wymiany.Interakcje

Nie należy miesząc preparatu z innymi środkami dezynfekcyjnymi i substancjami chemicznymi, szczególnie o odczynie zasadowym oraz z wybielaczami. Należy unikac odkażania powierzchni lub urządzeń wykonanych z aluminium lub jego stopów.Warunki przechowywania

Przechowywać w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przechowywać z dala od zródeł ognia. Ostrzeżenia W postaci stężonej preparat wykazuje właściwości drażniące. Przy przygotowywaniu roztworów roboczych należy stosować środki ochrony osobistej. Przechowywać w miejscu niedostepnym dla dzieci.Okres karencji

Nie obowiazuje.Opakowanie :1L

 

ZAPRASZAM DO ZAKUPU

2 - pozostałe produkty z tej samej kategorii